Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, oświetlenie LED idealnie nadaję się do każdej kuchni. Bez względu na to w jakim stylu, chcemy ją urządzić. Dostępne produkty linii LED są bardzo elastyczne, odporne na działania wody i temperatur, ale przede wszystkim naprawdę wytrzymałe. W kuchni potrzebne jest oświetlenie punktowe, kierunkowe, a także dekoracyjne. Właśnie taki rodzaj oświetlenia możemy stworzyć dzięki technologii LED.

Język światła

Napisane przez
Dla większości z nas pojęcia typu Kelwin, Wat czy Lumen są nie do końca jasne. Nie wiemy co one dokładnie oznaczają. Niektórym przypomina się lekcja fizyki w ósmej klasie, jednak sensu tych pojęć i tak nie pamiętamy. Okazuje się, że są one bardzo przydatne w życiu codziennym, na przykład gdy chcemy wymienić, czy stoimy przed wyborem oświetlenia do naszego domu.
Jaki wpływ na zdrowie człowieka ma światło? Światło reguluje rytm biologiczny człowieka, szczególnie światło słoneczne, które wpływa na aktywność organizmu, Człowiek powinien spędzać co najmniej kilka godzin dziennie w świetle o natężeniu 4000 lm, aby organizm funkcjonował prawidłowo. Jeżeli organizm dostaje za mało światła produkuje nie wystarczającą ilość witaminy D, spada koncentracja i stajemy się senni, przy dłuższym niedoborze świa
Co to jest dioda LED? To półprzewodnikowe źródło światła, które działa na zasadzie zastosowania dwóch półprzewodników prądu w jednostronnym kierunku. Dzięki temu przy podłączeniu do prądu elektrony zaczynają się przemieszczać i powstaje energia w postaci światła widzialnego.